0
0

Міжкімнатні двері – що вибрати?

Міжкімнатні двері – що вибрати?

Міжкімнатні двері

Один з етапів масштабного ремонту в будинку або квартирі передбачає заміну старих міжкімнатних дверей на більш сучасні дверні конструкції. Нині дверний ринок пропонує споживачам велику різноманітність моделей різного дизайну і якості. Якими мають бути ідеальні міжкімнатні двері, як їх правильно вибирати?


Класичний дизайн дверей

Класичні дверні конструкції мають солідний, респектабельний вигляд. Вони характеризуються суворим дотриманням пропорцій і підходять для інтер'єрів, оформлених у стилях бароко, класика тощо.

Останніми роками популярні двері, виконані в античному ретро-стилі. Вони універсальні, мають відтінки натуральної деревини, наповнюють інтер'єр кімнати теплом і затишком, органічно вписуючись у різні інтер'єри.

Також сьогодні в тренді двері, виготовлені в сільському стилі, поверхня яких імітує грубу, необроблену деревину. Такі моделі виглядають дуже ефектно і добре поєднуються з дерев'яним облицюванням поверхонь.


Сучасний дизайн дверей

Дверні конструкції в сучасному дизайні найчастіше бувають виготовлені в стилі хайтек або техно. Їхніми відмінними рисами є прості геометричні лінії та форми, поєднання матових і глянцевих матеріалів, використання скла, пластику та металу.

Любителям модних новинок сучасні дизайнери пропонують скляні моделі. Скло може використовуватися прозоре або з тонуванням, матове або глянсове. Полотно зі скла ідеально впишеться в інтер'єр кімнати, оформленої в стилі мінімалізму. Крім виконання своєї прямої функції, такі конструкції візуально розширюють приміщення, роблять дизайн кімнати більш легким і повітряним.


Покриття дверей

Під час виготовлення міжкімнатних дверних конструкцій компанії-виробники використовують різні види покриттів, кожне з яких має свої особливості.

Найбільш популярними є такі варіанти:

Натуральний шпон. Це покриття являє собою тонкий серед деревини твердих і цінних порід.

ПВХ-плівка. Цей універсальний, стійкий до зносу матеріал не вимагає трудомісткого догляду і стійкий до впливу вологи. Він має низьку вартість і здатний імітувати різні природні матеріали.

Екошпон. Стійкий до зносу, не боїться підвищеної вологості, може мати різну фактуру поверхні.

Емаль. Сучасні емалеві покриття дуже міцні та довговічні. Вони прості в догляді і можуть мати будь-який колір.

Ламінат. Це герметична плівка, якою обтягують дверні конструкції для поліпшення їхнього дизайну та характеристик.


Фурнітура

До фурнітури для міжкімнатних дверей належать такі елементи:

  • ручки;
  • замки;
  • доводчики;
  • обмежувачі;
  • петлі;
  • засувки.


Розсувні двері

За типом відкривання міжкімнатні двері поділяються на такі різновиди:

  • розпашні;
  • складні;
  • розсувні.

В умовах обмеженого простору найзручніше використовувати розсувні конструкції. Вони бувають одно- або двосторонніми. Полотна розпашних дверних систем відсуваються вбік, рухаючись по рейкових напрямних за допомогою коліщаток.


Дверне полотно в такій системі переміщається поверх стіни або йде всередину неї. В останньому випадку монтаж складніший, такі двері монтують під час проведення ремонту квартири.  


Так які ж двері вибрати?

Згідно з правилами дизайнерського мистецтва, всі міжкімнатні двері в будинку мають бути витримані в єдиному стилі і поєднуватися із загальним стилістичним рішенням.

Залежно від місця встановлення, дверні конструкції повинні мати такі якості:

на вході у вітальню краще встановити полотно зі скляними вставками, що пропускають багато світла;

дверний комплект для спальні повинен забезпечувати максимальну світло- і звукоізоляцію;

на вході в санвузол і ванну кімнату встановлюють вологостійкі дверні полотна;

двері в дитячу повинні мати антивандальний захист, забезпечувати якісну звукоізоляцію і не мати гострих елементів.

Вибираючи відповідну модель, враховуйте вид і площу приміщення, розміри отвору, особливості інтер'єру кімнати, матеріал виготовлення, виробника, особливості майбутньої експлуатації.

Схожі статті
04.10.2022
Металопластикові вікна
Металопластикові вікна
Металопластикові вікна - особливості, конструкція, переваги та видиСучасні металопластикові вікна дозволяють значно покращити естетичний вигляд кімнати або офісного приміщення, покращити звукоізоляцію, а також забезпечити збереження тепла в будинку в..