0
0

Пороги і плінтуси

Пороги і плінтуси

Вибір плінтусів та автопорогів  для дому: які типи існують?

Вибираючи плінтуси та інші декоративні вироби, люди найчастіше керуються лише зовнішнім виглядом та ціною. Але матеріал та особливості виготовлення є не менш важливими.

Матеріал виготовлення алюмінієвіх плінтусів 

Плінтус з алюмінію, відразу після появи на ринку, набрав величезної популярності. Завдяки своїй надійності та довговічності, алюмінієвий плінтус широко використовується в різних державних установах, де існує великий ризик пошкодження інтер'єру, наприклад, на вокзалах, лікарнях, будинках пожежної охорони та інших подібних місцях.

У житлових будинках алюмінієві плінтуси часто використовуються на кухнях та ванних кімнатах, завдяки своїй стійкості до температури та вологості.

Переваги використання алюмінію як матеріал для плінтуса:

Надійність та довговічність. Алюмінієві плінтуси стійкі до температури, вологості, силового впливу та агресивного хімічного середовища.

Функціональність. Алюмінієвий плінтус часто має ніші для кабелів, тому під нього зручно ховати різну проводку.

Легко мити. Для очищення ви можете використовувати будь-які хімікати та воду, не боячись пошкодити плінтус чи кабелі під ним.

Дерев'яні

Дерев'яний плінтус – це довговічне, красиве та екологічно чисте обрамлення для підлоги. Для виготовлення найчастіше використовується масив ясена, дуба чи сосни. Але зустрічаються екзотичніші варіанти: палісандр, червоне дерево.

Усі дерев'яні планки відрізняються такими перевагами:

Висока міцність та гарна пружність. Виріб важко зламати або суттєво пошкодити.

Тривалий термін служби. Сучасні дерев'яні вироби просочуються спеціальними складами, які запобігають гниття або розтріскування.

Гарний зовнішній вигляд. Кожен сегмент має свій неповторний малюнок та фактуру, які не зустрічаються більше ніде.

Але є й недоліки, основною з яких є ціна дерев'яного декору. Крім того, необхідно дотримуватись певних правил при монтажі, щоб дерево не деформувалося згодом. Це також підвищує ціну.

МДФ

У сучасних квартирах і приватних будинках з бетонними та іншими підлогами плінтус служить для захисту краю покриття для підлоги - ламінату, лінолеуму або килимового покриття, від пошкоджень і попадання під нього, а також у просвіт між настилом і стіною, пилу, бруду і вологи.

Установка МДФ плінтусів – чудовий варіант захисту від забруднень. У виготовленні плінтусів із МДФ використовується технологія, що перетворює плінтус на "відштовхувач" бруду. Це означає, що пити і бруд не в'їдаються в поверхню плінтуса, що особливо актуально, тому що зараз особливо популярні білі плінтуси МДФ в інтер'єрі.

Можна відзначити такі переваги МДФ плінтусів:

Зносостійкість, механічна міцність.

Легко виконувати монтаж. Матеріал невибагливий до якості виконання роботи

Можна придбати плінтус із кабель-каналом.

Багатий набір різноманітних відтінків, поверхневих декорів.

Багато виробників дверей роблять МДФ плінтуса, що точно збігаються за кольором і фактурою з дверима.

Основний недолік – недовговічність за наявності несприятливих умов. Згодом захисне покриття стирається, через що волога починає потрапляти на МДФ. Внаслідок цього матеріал починає набухати.


Інші особливості плінтусів прихованого монтажу

Конструктивно панель такого типу складається з двох елементів: профілю з металу та декоративної планки. Металопрофіль закріплюється на основу на етапі чорнового оздоблення. Потім стінка вирівнюється гіпсокартоном або штукатуркою. В останньому випадку профіль служить маяком при виштукатурюванні. Вирівняна поверхня шпаклюється під фарбування або наклеювання шпалер. На останньому етапі встановлюється декоративна планка.

Основна перевага полягає в естетичності зовнішнього вигляду. Єдиний недолік – висока ціна монтажу.

Плінтуси прихованого монтажу з підсвічуванням

Більшість плінтусів, призначених для закладення стиків між покриттям для підлоги і стіною, мають спеціальні пази, в яких можна розмістити світлодіодну стрічку.

Переваги такого рішення зрозумілі: гарний зовнішній вигляд і наявність підсвічування, яке освітлюватиме півночі, не засліплюючи очі. Недолік той самий, що й у звичайного прихованого плінтуса: складний монтаж та висока ціна матеріалів.


Автопороги: що це, які переваги, порівняно зі звичайними порогами?

Автоматичний поріг, або поріг, що випадає - це розумний механізм з ущільнювачем, що випадає з нижньої частини дверей, який дозволяє розв’язати проблему протягів і проникнення пилу в кімнату.

У порівнянні зі звичайними порогами, пороги, що випадають, забезпечують більш щільне прилягання ущільнювача. Вони не заважають проходу людей, менша можливість спіткнутися при переступанні. Крім того, автопороги набули поширення у громадських установах: вони дозволяють проїжджати людям на інвалідних кріслах та батькам з візками.

Ціна порога, що випадає, трохи вище, ніж у звичайного. Але встановлення автопорога може стати незамінною у разі, якщо встановлення класичного порога небажане або неможливе.